Blog / Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler -Avize Nasıl Sökülür Takılır ?

Avize Kolayca Nasıl Sökülür?

Avize sökme işlemi titizlikle yapılmalıdır. Oldukça kolay bir şekilde yapılmasına rağmen yapılırken dikkat edilerek hareket edilmelidir.

  • Öncelikle avizenin etrafındaki vidalar sökülmeli, tornavida yardımı ile bu işlem tam olarak yapılmalıdır.
  • Ortaya çıkan kabloların bağlantılarını kontrol kalemi ile kontrol ettikten sonra elektrik hattı ile avizenin kabloları arasındaki bağlantılar sökülür.
  • Bir pense yardımı ile kablolar ile avize arasındaki bağlantıları ayırabilirsiniz. Bunun için yanındaki bir kişi avizeyi tutarken siz de kablo bağlantılarını ayırabilirsiniz.

Avize Montajı Nasıl Yapılır Avize Nasıl Takılır?

Avizeyi iyi bir biçimde takarsanız evinizin dekorasyon anlamında güzelliğini de sağlamış olursunuz. Güzel bir ev dekorasyonu için güzel bir avize elinizi oldukça güçlendirecektir. Bunun için eğer işlemi kendiniz yapacaksanız avize montajını sağlam ve güvenilir bir biçimde gerçekleştirmelisiniz.

  • Eğer avizeniz için askı aparatı varsa ölçü alıp askı aparatını monte etmelisiniz. Bunun için dübelleri bir çekiç yardımı ile takabilir daha sonra tornavida ile sabitleştirebilir, sıkılaştırabilirsiniz.
  • Kablo bağlama kısmına gelindiğinde ise doğru bağlantıları kurmak gerekir. Tavandan gelen farklı renkte olan kabloyu avizedeki sarı kablo ile bağlamalısınız. Bağlama işleminden sonra kabloların uçlarını bir araya getirmeli, elektrik bandı ile kablolaları bağlamalısınız.
  • Eğer tavanınızdan 3 değil 2 kablo geliyorsa kahverengi ve mavi kabloyu birbirine bağlayıp tavanınızda bulunan kahverengi kablo ile birleştirmelisiniz. Eğer aynı renkte kablolarınız bulunuyorsa renkleri aynı olan kabloları birleştirmelisiniz.
  • Son adıma geldiğimizde avizeyi tavana sıkı bir şekilde sabitlemeniz beklenmektedir. Vidaları tornavida yardımı ile sıkılaştırdıktan sonra ampulleri avizeye yerleştirmeli daha sonrasında ışığı kontrol ederek avizenin montajının tam olarak gerçekleşip gerçekleşmediğini saptayabilirsiniz.

 

Kaynak :https://www.evdemimar.com/soru/avize-montaji-nasil-yapilir-avize-nasil-takilir/

Özyalı Spot

Firmamız 1985 Yılında Küçükyalı merkezli olarak İkinci el eşya ve spot eşya alım satım hizmetine başlamış olup 2002 Yılında Avrupa Yakasında 2. Şubesini açmış bulunmaktadır. Firmamız güvene dayalı hizmet vermekte olup kendini sürekli yenilemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu